Zeltiq ile bölgesel incelme

Zeltiq CoolSculpting ameliyatsız incelme bölgesel incelme yöntemleri arasında pek sık kullanılan yöntemler arasında gösterilemez. Çünkü ülkemizde adı henüz duyulmaya başlandı. Vücudun belli bölgelerinde rahatlıkla kullanılan bu yöntemin özellikleri diğerlerine oranla oldukça farklı. Bu yöntem bacak, kol, göbek, yan bölge, sezaryen göbeği, sırt bölgelerinde oluşan yağ birikintilerinin yüzde yirmi ila kırk oranında azalmasını sağlıyor.

Zeltiq Nedir ve Nasıl İnceltir?

Zeltiq bir bölgesel incelme yöntemidir. Uygulama yöntemi soğuk lipolizdir. Yani bölgedeki deri altındaki yağ dokularının dondurularak parçalanmasını sağlıyor. Bu tedavi her yaştan kadın ve erkeğe rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle işleri dolayısı ile fazla seyahat eden ve önemli işlerde sıkça bulunan insanlar için oldukça uygun bir tedavi yöntemidir.

Yöntemde cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmuyor. İyileşmek için belirli bir süreye de ihtiyaç yok. Hasta aynı gün ayağa kalkıp işine gücüne devam edebilir. Bu nedenle oldukça rahat bir yöntemdir.

Zeltiq ile bölgesel zayıflama

Zeltiq FDA Onaylıdır

Zeltiq soğuk lipoliz bölgesel incelme yöntemi FDA onaylı bir yöntemdir. Nu yöntem şimdilik sadece ünlüler arasında kullanılıyor. Fakat halk da yavaş yavaş alışmaya başladı. Son derece  temiz ve sağlıklı bir zayıflama yöntem, olan bu dondurma yöntemini kullanmak için öncelikle doktorunuza başvurun ve merdiven altı kliniklerden uzak durun. Belki ucuz diye gidenler olur ama sağlık paradan daha önemlidir. Bunu unutmamak lazım.

Uygulama Nasıl Yapılmakta?

Zeltiq bölgesel zayıflama yöntemi vücudun birçok bölgesinde oluşan kas üstü yağ hücrelerin yok etmek için kullanılır. Uygulama süresi sadece bir saattir. Ayrıca tek seanslık bir işlemdir. Hiç bir şekilde ağrı veya sancı gibi durumlar söz konusu değildir. İşlemin uygulanacağı bölümler doktor tarafından önceden belirlenir.

Sonra işlemin yapılacağı bölgeye ıslak mendile benzeyen bir bez kapatılır ki cilt zarar görmesin. Daha sonra doktor cihazın başını bölgeye yaklaştırır ve cihazın başlığı bölgeyi vakumlar.

Vakumlanan bölümde cihaz yağ dokularını teşhis eder yakalar ve dondurur. Bu işlem diğer bölgeler de dâhil olmak üzere tam bir saat sürer ve tekrarı yapılmaz. İşlemin etkisi iki hafta içinde görülür.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın