Selülit Tedavisi

Özellikle kısa boylu hanımların en büyük problemi olan selülitlerden kurtulmanın birden fazla yöntemi var. Bunlardan bir tanesi alternatif tıp. Peki diğeri nedir? Diğeri ise tahmin edebileceğiniz gibi bildiğimiz tıp. Yöntemleri madde madde ele alalım ve yöntemleri tek tek tanıyalım.

  1. Krem ve Masaj Yöntemi

Selülit tedavisinde krem ve masaj yöntemi en çok kullanılan yöntemler arasında gösterilebilir. Özellikle uzman doktorlarca verilen bu selülit kremlerinin özelikleri var. Bu kremler sayesinde damar dokusunun arasına sıkışıp kalan yağ dokuları zamanla bacaklarda hem incelme hem de düzgünleşme görülüyor.

Selülit Tedavisi Yöntemleri

  1. Tıbbi Masaj Yöntemleri

Selülit tedavisinde tıbbi masaj yöntemleri kan ve lenf dokusunun hareket geçmesini sağlıyor. Bu yöntem ile dokuların taze oksijen ile dolması sağlanıyor ve dokular rahatlıyor. Tıbbi masaj deri altındaki kılcal damarlarda ve kalın damarlarda kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Bu sayede sadece selülitlere değil aynı zamanda varislere de çözüm oluyor.

  1. Evde Masaj Yöntemi

Selülit tedavisinde evde masaj yöntemi kadınların bacak görüntüsünden utandıkları için en çok tercih ettikleri yöntemler arasındadır. Özellikle 2016 yılının en popüler masaj şekli, at kılı fırçası ile aşağıdan yukarıya doğru taramak ve arkasından masaj yağı ile bacakları rahatlatmaktır. Bu yöntem hem masrafsız hem de etkili bir yöntemdir. Etkisi uzun zaman sonra ortaya çıksa bile faydasını görmemek mümkün değil.

  1. Buz İle Selülit Tedavisi Yöntemi

Selülit tedavisinde buz yöntemi çok eski bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden bunu herkes bilmez. Özellikle meyveli soda ve normal sodayı kalıp buzluklarda dondurarak, banyodan önce bacaklarda dairesel hareketler ile masaj yapmak gerekiyor. Bu yöntem bacaklarda deri altındaki yağ tabakalarını uyarır ve onların parçalanmasını sağlıyor. Bu sayede kısa zaman içinde bacaklar eski haline dönüyor.

  1. Peeling Yöntemi ile Selülit Tedavisi

Peeling yönteminde Himalaya veya kaya tuzunu zeytinyağında bir hafta kadar bekletin. Sonra haftada bir kere olmak kaydı ile peeling uygulayın. Bileklerden baldırlara kadar dairesel hareketler ile masaj yapın ve sonucu üç hafta sonra görün. Sağlıklı günler…

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın