Selülit Giderici Hareketler

Gün gelip eyvah selülitlerim çıktı demeyen kadın yok. Kader mi dersiniz ya da karma mı, ne derseniz deyin, selülit kadınların hayatında zaman geliyor, dert oluyor. Nedenlerinin ise kaslardaki yağ ve su birikmesi olduğu açıklanıyor. Kilo almakla bir ilgisi yok. Çaresi ise selülit eritme egzersizleri yapmak. Herkesin bildiği, kolayca yapılan bu egzersizlerin akla geldikçe değil, her gün düzenli yapılması istenen etkiyi sağlıyor. Bu arada yürüyüş  bol bol öğütleniyor. Bütün bunların yanında çok işe yarayan bir hareket biçimi var ki aslında çok zevkli olabilir. Bisiklete binmek selülite karşı ne yapılabilir sorusuna verilen en keyifli yanıt olabilir, emin olun.

Bisiklete Binin ve Yüzün

  • Herkesin yapabileceği yürüyüşten başka biraz daha hareket etmek istiyorsanız hayatınıza bisikleti sokun. Her yere onunla gidin, markete bile arabayla gitmekten vazgeçin, hatta düzenli olarak günde yarım saat kadar bisiklet kullanın.
  • Yüzmenin kaslar üzerinde yaptığı hareketler selülit eritme için birebirdir. Yaz aylarında bol bol yüzün.
  • Pilates gibi yorucu olmayan egzersizlere dayanan spor aktivitelerinin de çok yararını göreceksiniz.
  • Su içinde egzersizler yapmakta fayda sağlayacaktır. Fakat bütün bunların sonucunu bir haftada beklemeyin. Selülit giderici hareketler uzun vadede sonuç verir. Bütün egzersiz programları aslında böyledir.

Selülit Gideren egzersizler

Su İçinde Yapılabilecek Hareketler

  • En basit olarak bacağınızı öne doğru düz olacak şekilde hareket ettirin ama en az 30 kere yapın. Sonra öbür bacağınıza geçin. Üç parti tekrarlayabilirsiniz.
  • Bu kez aynı hareketi aynı sayıda yanlara doğru yapın.
  • Arkaya doğru da bu hareketi deneyebilirsiniz.
  • Suyun içinde aynı yöne bakacak şekilde 15 dakika kadar yürüyün.

Aslında hepsi kolay hareketlerdir. Önemli olan düzenli ve devamlı yapabilmektir.

Beslenme de Önemlidir

Selülit giderici hareketler kadar beslenme de bu mücadelede dikkat edilecek bir konudur. Ama zaten sağlıklı yaşam için gerekli olan beslenme düzeni selülit oluşumunu da engeller. Ek olarak bol bol karpuz, mango, yeşil elma, ananas, portakal ve siyah üzüm yiyebilirsiniz. Balığı ise hiçbir zaman unutmayın.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın