Koşu Bandı İle Zayıflama

Günümüzün ve çağımızın en büyük hastalıklarından biri obezitedir. Tüm dünya son bir yıldır fazla kilolar ila savaş halinde. Kilo pek çok hastalığın da en baş nedeni aslında. Özellikle kalp ve damar hastalıklarının en büyük nedeni kilodur. Etrafınıza baktığınızda pek çok insanın az ya da çok hiç fark etmeksizin kilo vermek için uğraştığını görürsünüz. Hatta bu sorundan ötürü diyetisyenlik diye bir uzmanlık bile çıkmıştır. Koşu bandı kullanımı da spor salonlarında sürekli olarak gördüğümüz bir yöntemdir. Günümüzde çok büyük paralar vermeden hatta koşu bandı bile kullanmadan sadece yemeklerinizi azaltıp yürüyüş yaparak bile kilo verebilirsiniz.

Koşu Bandı Evde Kullanılmalı Mı?

Spor salonlarına zayıflamak ya da formunu korumak için giden pek çok kişi salonlarda koşu bantlarının olduğunu bilir. Bazı kişiler bantta koşarken bazı kişiler de yürürler. Evde koşu bandı kullanmanız da mümkündür. Piyasada ortalama olarak 600 TL ile 5.000 TL arasında koşu bandı bulmak mümkündür. Ev tipi koşu bandınızı ise kendi yer koşullarınıza göre tercih edebilirsiniz. Genellikle dışarıda ya da spor salonlarında yürüyüş ya da koşu yapmak gibi bir imkanınız yoksa eve alacağınız koşu bandı ile zayıflama imkanınız vardır.

Koşu Bandı Zayıflatır Mı

Koşu Bandı İle Kaç Kalori Yakılır?

Koşu bandında kaç kalori yakılır sorusu özellikle internette arattırılan sorular arasındadır. Öncelikle söylemeliyiz ki kaç kalori yakacağınız sizin hangi hızda ne kadar süre ve nasıl bir performans ile yürüyüp koştuğunuza bağlı. Ayrıca metabolizma hızınızın da yaktığınız kalori ile yakından alakası vardır. Ortalama olarak 6.0 km hız ile bir saat spor yaptığınızda yaklaşık 460 kalori harcarsınız. Lakin unutmamanız gerekir ki hızınız düştükçe ya da spor yaptığınız süre kısaldıkça yaktığınız kalori miktarı da azalacaktır.

Koşu Bandı Nasıl Tercih Edilmelidir

Kendi ihtiyacınıza göre hangi koşu bandını almanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bazı koşu bantları çok özellikler barındırırken bazıları sadece yürümenize gerekecek kadar özellik taşır. Koşu bandı alırken bu özelliklere dikkat etmelisiniz. Ayrıca koşu bandı kullanımını da dikkatli yapmalısınız. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmalara göre haftada 5 gün ve 1 saati geçmeyecek şekilde koşu bandı kullanılmalıdır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın