Kilo Verirken Sarkma Olmaması İçin Ne Yapılmalı?

Kilo verdiğiniz zaman vücudunuzda sarkmalar oluşur. Bunu yaparken vücudunuzda sarkmalar olmaması için yapmanız gerekenleri Biestetik editörü ve aynı zamanda yaşam koçu Tuğçe KUTLU sizlere anlatıyor. Daha önceden denenmiş ve bilimsel dayanakları olan yöntemler sayesinde kilo verdiğinizde vücudunuzda sarkmalar olmasının önüne geçebilirsiniz. Böylece daha ince ve fit bir görünüme sahip olursunuz.

Kilo Vermek Zaman İster

Hızlı bir şekilde kilo verirseniz ister istemez derinizde sarkmalar olacaktır. Kısa bir sürede yüksek miktarda kilo kayıpları cildinizde çatlaklara neden olur. Örneğin; 30 günde 14 kilo verirseniz, vücudunuzda sarkmalar ve çatlamalar olacaktır. Bu sebeple 30 günde 5 kilo vermek idealdir. Hemen kilo vermeyi herkes ister. Fakat bu sağlıklı değildir. Zaman yayılması gerekir. Bu süreç içerisinde yağ yakan besinlerden faydalanabilirsiniz. Bunlar; yumurta, peynir, ceviz ve bademdir.

Kilo verirken sarkma olmaması için yapılması gerekenleri sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut anlatıyor. Denenmiş ve bilime dayalı yöntemlerle kilo verirken sarkmayı önleyebilir, daha sıkı ve ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca, sayfanın sonunda videolu zayıflama yöntemlerini izleyebilirsiniz.

deri sarkması

En Az 12 Bardak Su İçin

Su içmenin vücuda birçok faydası vardır. En önemlilerinden birisi de cildi nemlendirmesi ve beslemesidir. Gün içerisinde minimum 12 bardak su içilmesi gerekir. Bu su içme işini alışkanlık haline getirmeli ve sürekli yapmalısınız. Her 1-1,5 saatte bir bardak su içmek kilo verirken sarkmalardan kurtulmanızı sağlar.

Kilo Verirken Spor Yapın

Verdiğiniz kilolardan kalıcı bir şekilde kurtulmak için spor yapmanız şart. Artık spor yapmak için bir nedeniniz daha oluyor. Vücudunuzun sarkmasını önlemek! Spor yaptığınız zaman cildiniz sıkılaşmaya başlar. Spor yapmanız için spor salonuna gitmenize gerek yok. Yaptığınız spor yüzme veya yürüyüşte olabilir. Kilo vermeniz durduysa kilo vermem durdu nasıl hızlandırabilirim yazısından yardım alabilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın