Doğum Yapmış Kadınlarda Karın Gerdirme

Doğum yapmış olan kadınların ortak problemi karın derisinin sarkması ve bununla birlikte hoş olmayan bir görünümle karşı karşıya kalmalarıdır. Kilolu bayanların yada doğum yapmış olan bayanların hızla kilo alıp vermelerinden kaynaklanan karın derisi üzerinde çatlaklar ve deride büzüşmeler meydana gelebilmektedir. Her kadının ortak paydası düzgün bir görünüme sahip olmak iken bu tarz bir olayla karşı karşıya gelmek tam bir kabus olmaktadır. Fakat gelişen teknoloji ve tıpla birlikte nasıl her probleme bir çözüm bulunabiliyorsa bu soruna da çözüm bulmak mümkündür. O da karın germe operasyonu dur. Aşırı kilo alma ve verme sonucu oluşan bu probleme en etkili çözüm karın germe operasyonundan geçmektedir.

Karın germe operasyonu nasıl yapılır?

Karın kasının ve karnın düz görünmesini ve organların içeride tutulmasını sağlayan kaslar ve bu kaslar arasında bulunan dokuların yırtılması sonucunda karında gevşemeler ve sarkıklıklar oluşmaktadır. Karın germe ameliyatı işleme ve hastaya bağlı olarak 2 ile 5 arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyatta karnın hemen altında kalan bir kaç cm lik alana kesi atılır. Bu kesiyi aslında sezeryana benzetmemiz mümkündür. Ondan farklı olarak daha enine ve uzunlamasına kesi atılarak göbek deliği çevresine de bir kesi atılır ve bunlar arasındaki sarkık doku toparlanarak birleştirilir. Karın gerdirilerek ve sarkık dokular toparlanılır ve dikiş atılır. Dikiş deri altından gizli bir şekilde atılmaktadır. Bu sayede dikiş izinin kalması da mümkün değildir.

Karın germe operasyonundan sonra ne kadar sürede normal hayatıma geri dönebilirim?

Karın germe ameliyatı herhangi bir tehlike oluşturmayan basit operasyonlardandır. Ameliyat sonrası karında şişkinlik olması normal bir olgudur. Hastanede max üç gün kalınabilmektedir. İlk zamanlar dik durmak hastayı zorlasa da sonraları bu rahatsızlık kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın