Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri sporla sağlanır. Fakat spor yanında diyet mutlaka yapılmalı ve bol bol su içilmelidir. Özellikle kalçaların zayıflatılabilmesi için bol bol su içmek son derece önemli. Ayrıca bölgesel zayıflama için farklı farklı egzersiz yöntemleri vardır. Bu yöntemler tek bir noktaya odaklaşarak o bölgedeki yağların kaslar yardımı ile enerjiye dönüşmesi sağlanıyor.

Mekik Çekerek Göbek Eritme Yöntemi

Bölgesel zayıflama metotları içerisinde en çok kullanılan yöntem mekik çekmedir. Kadın veya erkek fark etmeksizin tüm insanlığın baş problemi göbek. Kadınlarda genellikle doğum sonrası kalan göbek şikayetleri, erkeklerin fazla yemekten ve yaşlanmaktan dolayı oluşan, tabiri caiz ise balkonları her geçen gün daha da büyümeye elverişli.

O halde sabah aç karnına bir kaç ısınma hareketinin arkasından mekik çekmek göbek sıkılaştırmanın en doğru yöntemidir. Dikkat edildiyse sıkılaştırmak diyorum. Çünkü mekik çekmek yağları tek başına eritmez ama göbek kaslarını sıkılaştırır.

Bölgesel Zayıflama Diyeti

Kalça İnceltme Yöntemleri

Bölgesel incelme yöntemlerinden bir diğeri ise kalçaların küçülmesini sağlamaktır. En çok kullanılan yöntemlerin başında yürüyüş gelir. Sonrasında kondisyon bisikleti çevirme, bacakları önden arkaya doğru yarım daire şeklinde savurma gibi yöntemler kullanılır.

Bu yöntemler kalçaları hem küçültür hem de dikleştirir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus daha var ki bu tür egzersizler tek başına yeterli olmayabiliyor. Yine de denemekten bir zarar gelmez.

Kol İnceltme Yöntemleri

Bölgesel zayıflamada kol inceltme kadınların özellikle kollar açıkta kaldığı için en çok istedikleri bölgesel zayıflamalar arasında yer alıyor. Bunun için iki adet bir litrelik pet yeterli. İçine su doldurup sabahları yürüyüşten sonra her kola onar kere olacak şekilde dumble gibi aşağı yukarı oynatmak yeterli.

Bacak İnceltme Yöntemleri

Bacak inceltme genellikle pilates çalışmaları ile sağlanabiliyor. Ayrıca koşunun da bacak ve baldır inceltme, ayrıca baldırları sertleştirmede çok büyük etkisi var. Özel olarak arka bacak kısımlarında meydana gelen selülitler de bu şekilde son bulabiliyor.

Bacaklarda sağlıksız birçok sorun bu şekilde çözüme kavuşuyor. Tüm vücudu dengeli olarak zayıflatmak en doğrusu. Bu nedenle en iyisi günlük yürüyüş yapmak.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın