Bölgesel İncelme Metotları

Bölgesel incelme metotları ameliyatsız, ağrısız ve sancısız yöntemler var. Bu yöntemler soğuk lipoliz, kavitasyon, radyofrekans, pressoterapi yöntemleridir. Şimdi bu yöntemleri başlıklar altında inceleyelim.

  1. Soğuk Lipoliz Yöntemi

Bölgesel zayıflamada soğuk lipoliz yöntemi kadınların en çok beğeneceği yöntemler arasında gösterilebilir. Fakat henüz bu yöntemin duyulmamış olması hayret verici bir durum. Özellikle kas ve deri arasındaki yağ dokusunu dondurarak parçalamaya yarayan bu yöntem evde buz masajı yöntemi ile de denenebilir.

  1. Kavitasyon Yöntemi ile Bölgesel İncelme

Kavitasyon ile bölgesel incelme son derece basit bir işlemdir. Bunun için güzellik merkezlerinde bulunan uzmanlar ile görüşmeniz bile yeterli. Deri altına aktif ses dalgaları yollayarak yağ dokularının parçalanmasını sağlayan bu yöntemi kullananların iyi bir diyet ile birlikte günlük bol su içmeleri gerekiyor.  Bu yöntem ultrashape yöntemi ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyor.

Bölgesel İncelme

  1. Radyofrekans Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans ile bölgesel incelme yukarıda sayılanlar gibi cerrahi bir yöntem gerektirmeyen zayıflama yöntemidir. Deri altındaki su molekülleri kırk kırk iki dereceye kadar ısıtılır. Bu ısı hedeflenen yağ dokularının başka organ dokularına zarar vermeden parçalanmasını sağlar. Bu yöntem ile amaçlanan ısıtılan su molekülleri aracılığı ile yağ dokularını eritmektir.

  1. Pressoterapi Yöntemi İle Bölgesel Zayıflama

Pressoterapi ile bölgesel zayıflama  son derece etkili bir zayıflama yöntemidir. Dolaşım sisteminin hareketlendiren, vücutta biriken fazla sıvı, yağ ve toksinleri arındıran, selülit, varis, bölgesel zayıflama yöntemlerinde sıkça kullanılan çok fonksiyonlu bir drenaj yöntemidir.

Lenf yollarına baskı yaparak geri dönüşümü arttırır ve metabolik atıkların elimine edilmesini kolaylaştırır. Vücudun oksijen miktarını artırır. Böylece karbonhidrat yakımı enerjiye dönüşür. Aynı zamanda vücuttaki sarkmaları da toparlayan bir sistemdir.

Bu Yöntemlerde Ağrı ve Sızı Var mı?

Bu yöntemlerin hiç birinde ağrı veya sancı gibi durumlar söz konusu değildir. Çünkü herhangi bir bıçak yarası veya ameliyat söz konusu değildir. Bu işlemlerin bazıları özellikle radyoaktif ses dalgaları kullanılarak uygulanıyor. Bu yüzden yapılması gereken sadece bol su içmek doktorun dediği yiyecek ve içeceklerden uzak durmaktır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın