Basen Eritme Yöntemleri

basen bölgesi eritme yöntemleri

Basen kadınlar için çok büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bel ve üst beden olarak çok zayıf olan kadınlarda bazen basen kısmı çok geniş durmakta ve bu durum güzel olmayan görüntülerin oluşmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple kadınlar bu basenlerden kurtulmanın yollarını aramaktadır. Basen eritme yöntemleri incelenmeden önce basen oluşumuna sebep olan durumları gözden geçirmek gerekmektedir.

Basenin Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?

Kadınların özellikle masa başı işlerde çalışması sırasında çok fazla hareket etmemelerinden kaynaklanan ve basen bölgesinde oluşan yağlanmalar bu bölgede zamanla kalıcı hale gelebiliyor. Bunun yanında fast food dediğimiz işlenmiş yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi de yine basen bölgesinde yağlanmalara sebep olan durumlar arasında gösterilmektedir. Basen eritme yöntemleri kullanılarak bu bölgedeki yağlanmalardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Basen bölgesinde oluşan yağlanmalar ilk etapta sadece fizik olarak bedeni etkilese de zamanla bu yağlar kalıcı olmaya başlayacağı için ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına da sebep olacaktır. Basen bölgesindeki yağlanmanın sebebi doymuş yağlar olabileceği gibi östrojen hormonunda oluşan dengesiz artışın göstergesi de olabilmektedir. Beslenmesine dikkat eden bir kişide basen bölgesinde kontrolsüz yağlanma oluşuyorsa bu konuda hormonlarla ilgili bir uzmana başvurmak uygun olacaktır.

basen eritme yöntemleri

Basen Eritme Yöntemleri ve Yağ aldırma(Liposuction)

Basen bölgesindeki yağlanmanın önüne geçmek için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli spor yapmak uygun olmaktadır. Düzenli spor yapmak ve özellikle basen eritme hareketleri yapmak uzun vadede basen çözüm olacaktır. Kısa sürede bu yağlanmadan kurtulma hedefi olanlara ya aldırma operasyonu tavsiye edilmektedir. İyice yerleşmiş olan yağlardan kurtulma konusunda en etkili basen eritme yöntemleri olarak bölgesel liposuction uygulaması yapılmaktadır.

Yağ aldırma işlemi basen bölgesine uygulanacağı için bölgesel eritme dediğimiz yöntemle bu uygulama yapılacaktır. Bir saat gibi kısa sürede tamamlanan bu uygulama günümüz teknolojilerinin son harikaları kullanılarak yapılmaktadır. Vaser liposuction cihazı kullanılarak yapılan bölgesel yağ aldırma işlemi son derece güvenilir olmaktadır. Yağ aldırma işleminde yaların erimesi ile deride sarkmalar meydana gelmemesi için de sıkılaştırma işleminin uygulanması gerekmektedir. Bu işlemler bittikten sonra düzenli spor yapmak ve dengeli beslenmek vücudun çok daha iyi şekil almasına yardımcı olacaktır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın