Bacak Yağını Aldırma ve Pürüzsüz Görünüm

Her insanın kendine özgü bir vücut şekli bulunmaktadır. Vücutta bulunan yağlar da bu şekle göre konumlanmaktadır. Ne kadar spor yapılsa da kadın ve erkeklerin kurtulamadığı inatçı vücut yağları vardır. Yağ aldırma işlemi olan liposuction bu aşamada devreye girmektedir.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

                Genel anlamda yağdan kurtulmak olarak bakılan bu işlem aslında bir nevi vücut şekillendirmesidir. Gelişen teknoloji sayesinde insan bedeninin hemen hemen her noktasında yağ aldırma operasyonu yapılabilmektedir.

Bacak Yağı Nasıl Alınır?

Bacak yağı genellikle bölgesel bir işlem sonrasında alınmaktadır. Liposuction’un pek çok türü olduğundan bacağın hangi bölgesinden yağ alınacağı operasyon türünü değiştirmektedir. En uygun yağ alma biçimi işlemi yapacak uzman doktor tarafından seçilmelidir. Genel ya da lokal anestezi yöntemleri kullanılarak bacağın yağ alınacak kısmına çok küçük kanülerlemüdahale edilmektedir. Bölgedeki yağ oranına göre ise operasyonun kaç seans olduğu değişim göstermektedir.

Yağ Aldırma Sonrası

                Kişiler yağ aldırdıktan kısa bir zaman sonra günlük yaşantılarına ger dönmektedir. Aradan geçen on beş günlük süre sonrasında ise bacak olması gereken şeklini almaktadır. Ameliyat sonrası dönemde doktor tavsiyelerine uymak bu dönemin daha rahat geçmesini sağlayacaktır.

Yağ Aldırma Sonrasında İz Kalır Mı?

Bacaklarda yapılan yağ aldırma işleminin asıl amacı şekilli bacaklara ulaşmaktır. Liposuction oldukça küçük kanüllerle yapıldığı için herhangi bir ameliyat izi kalma durumu yoktur.

Lazer liposuction yapılırken önce belli oranlarda lazer ışınları verilerek yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Eriyen yağ hücreleri ise kanüller ile vücuttan çıkartılmaktadır. Bu operasyonun bir artısı daha bulunmaktadır. Lazerin sağladığı sıcaklık, bacaklardaki portakal görünümünü selülit oranını azaltmaktadır. Bu da daha pürüzsüz ve daha güzel bacaklara ulaşmayı beraberinde getirmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın