Moringa Yağının Cilt ve Saç İçin Faydaları Nelerdir?

Moringa ağacı tohumlarından elde edilen ve banağacı olarak da bilinen bitkiden elde edilen moringa yağı genel sağlık üzerinde oldukça etkilidir. Sunduğu sayısız yararları yanında moringa yağı saç ve cilt için oldukça faydalıdır. Güzellik ve cilt bakım ürünlerinde rastladığımız bu yağ olağanüstü yararları ile nam salmıştır.

Moringa Yağının Cilde Faydaları

‘Cennetin Ağacı’ ve ‘Mucizeler Ağacı’ olarak isimlendirilen Moringa Hindistan’da yetişen bir ağaçtır. Kurak, nemli ve yarı tropikal iklimleri de seven bu ağaç Asya, Güney Amerika, Afrika ve Madagaskar’da da yetişmektedir. Bebeğin cildini yumuşatmak için harici olarak kullanılabilir. Tohum tozu suyu arıtma özelliğine sahipken, yetersiz beslenme gibi rahatsızlıklarda da hastalıkla mücadele de oldukça önemlidir. Moringa yağı bileşiminde %70 kadar oleik asit ile doymamış yağ asitlerinden zengin, A, B ve C vitaminlerinin yanı sıra mineraller, proteinlerde bulunur.

Mükemmel bir yaşlanma karşıtı olan bu yağ bileşenleri ile kozmetik sektöründe sıklıkla görmeye başladığımız bir üründür.

Yaşlanma İle Mücadele Edin!

Bu yağ yoğun besleyici özelliklere sahiptir ve yaşlanma karşıtı bir üründür. Ciltte ki kırışıklıkları giderir, yüzde ki derinin sarkmasını önler. Moringa yağı serbest radikallerin aktivitesini engellemeye yardımcı ve yaşlanma sürecini yavaşlatan antioksidanlar ile doludur.

Ciltte ki Döküntüler, Yanıklar ve Kesikler

Antiseptik ve antienflamatuvar yağ olarak bilinen moringa yağı ciltteki kızarıkları, küçük kesikleri ve yanıkları iyileştirmektedir. Özellikle böcek ısırıklarını iyileştirmek içinde bu yağı tercih edebilirsiniz.

Sivilce ve Siyah Noktalar İle Savaşın!

Ciltte çıkan sivilce ve siyah noktaları temizlemek için moringa yağını kullanabilirsiniz. Ciltte ki lekeler ve siyah noktalar bu yağ ile çıkacaktır. Siz de kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu yağı başucunuzdan eksik etmeyin.

Cilde Parlaklık Veren Moringa Yağı

Cildin yağ salgılamasına karşı savaş açan ve cildin yorulmasını engelleyen bir yağ çeşididir. Hava kirliliğinin cilt üzerinde yarattığı etkiyi gidermek için bu yağı kullanabilirsiniz. Cilt temizliğinde ve cildin doğal bir şekilde parlamasında oldukça yardımcıdır.

Moringa Yağının Saçlara Faydası

Doğal bir saç temizleyici olarak geçmiş yıllardan günümüze kullanılan bu yağ saç için çok faydalı avantajlar sunmaktadır.

Moringa Yağı Saç Derisini Nemlendirir!

Masaj yağı olarak da kullanılan bu yağ ıslak saça uygulanmalı ve daha sonra saç derisine masaj yardımı ile yedirilmelidir. Saç köklerine ulaşan bu yağ saç derisini nemlendirici etkiye sahiptir. Özellikle kuru saç derisine sahip olanlar bu yağı saçlarına uygulayabilir.

Saçları Güçlendiren Etkili Yağ

Saçların bakımlı görünmesi ve daha güçlü saçlar için moringa yağını düzenli olarak saçlarınızda kullanabilirsiniz. Mineraller ve vitaminler içeren bu yağ saç köklerine uygulandığında saçları güçlendirir ve saç derisini gençleştirir.

Kırık Saçlar ve Kepeklenme

Mineral ve vitamin açısından zengin olan bu yağ saçları güçlendirir, saç kırıklarını onarır ve saçta ki kepeklenme sorununu çözer. Siz de saçlarınızı iyileştirmek istiyorsanız moringa yağı faydaları yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın