Kuru Ciltler İçin Ne Yapılmalı?

Yağlı cilt  Ciltteki yağ seviyesinin normal bir cilde oranla çok daha fazla olduğu cilt tipleridir. Sivilce ,akne, Kırışıklık gibi cilt bozukluklarının en yaygın olarak ortaya çıktığı cilt tipidir. Kuru cilt Normal cilt seviyesine oranla daha az yağlı olan cilt tipidir Bu tip ciltlerde kırışıklık, lekeler ve çatlamalar daha fazla görülür. Tüm cilt tipleri için Bitkisel cilt maskelerini bulabilirsiniz, Tamamen Doğal olan bu cilt maskeleri ile cildinizi Koruyun ve güzelleştirin.

 

Cilt Maskeleri

Yağlı ciltler için Maske

Malzemeler:  Yarım limonun suyu ve 1’er tatlı kaşığı Beyaz kil ve bal

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırıp cildinize sürün ve yarım saat bekleyip Yıkayın. Yağlı cildinizdeki yağ oranının dengelendiğini hissedeceksiniz.

 

Kuru Ve Kırışık Cilt Maskesi

Malzemeler: 5 damla limon, ¼ avokado, 1 tatlı kaşığı bal

Yukarıdaki malzemeleri ufak bir kap içerisinde karıştırıp Göz çevresi de dahil tüm yüz bölgesine sürerek yarım saat bekletin Daha sonra maskeyi ellerinizle ovarak çıkartıp yüzünüzü yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin Ne Yapılmalı

Kuru Ve kırışık cilt İçin Maske Tarifi 2

Malzemeler: 1 adet yumurta sarısı, 1 kaşık süt ve 1 tane patates

Patatesi blender’dan geçirerek suyunu çıkartın daha sonra patatesin suyuna yumurta ve sütü koyarak karıştırın Hazırladığınız kuru cilt için kırışıklık maskesini yüzünüze sürün ve 20-25 dakika beklettikten sonra yıkayın.

 

Kuru Ciltler için Nem Maskesi

Malzemeler: 1 dilim haşlanmış bal kabağı, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 kaşık üzüm pekmezi

Haşlanmış kabağı bir tahta kaşık yardımıyla iyice ezin daha sonra içerisine pekmezi ve zeytin yağını koyarak karıştırın.  Hazırladığınız Nem maskesini Cildinize uygulayarak 20-25 dakika kadar bekletin.

 

Anti-aging Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler: 3 damla üzüm çekirdeği yağı, 1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı bal ve 5 adet altın çilek meyvesi

Altın çilek meyvesini ezerek  üzüm çekirdeği, kil ve bal ile karıştırın. Hazırladığınız Bu karışımı yüzünüze sürerek yarım saat beklettikten sonra yıkayın.

 

Cilt Kırışıklığı için Anti-Aging Cilt maskesi

Malzemeler: 1 adet yumurtanın sarısı, 3 damla üzüm çekirdeği yağı ve 1 ‘er tatlı kaşı bal ve yoğurt

Yukarıda yazan malzemeleri 5 dakika kadar karıştırıp yüzünüze sürdükten sonra yarım saat bekletin. Yarım saat yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkartın ve cildinizin parladığına şahit olun.  Şayet cilt tipiniz hassas cilt tipiyse Yoğurt cildinize iyi gelmeyeceği için diğer maske tariflerini denemenizi tavsiye ederiz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın