Kış Gelmeden Cildinizin Bakımını Yapın

Her mevsim geçişine vücut alışamayabilir. Bunun için vücudunuzu sizlerin bakıma sokması gerekir. Her mevsim değişiminde buna vücudunuzu hazırlamalısınız. Mevsim geçişlerinde saçlarda seyrelmeler, ciltte kuruluklar ve yüz çevresinde sivilceler boy gösterebilir. Fakat dert etmeyin sizlerin en iyi dostu olan ‘BiEstetik‘ olarak, kış mevsimine geçişlerde vücudunuzun bakımını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 • Vücudunuzu Nemli Tutun

Vücudunuzdaki nem oranı mevsim geçişlerinde ve özellikle de kış aylarına geçişlerde oldukça önem arz eder. Her 2 güne bir vücudunuzu nemlendirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra duşa girip çıktıktan sonra iyi bir nemlendirici krem yardımıyla vücudunuzun  nem oranını düzenleyin. Eğer evden dışarı çıkmadan vaktiniz bulunuyorsa kesinlikle vücudunuzu nemlendirip çıkın. Kış aylarında yazdan kalan bronz teninizi istiyorsanız önereceğimiz nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

 1. Laura Mercier, Oil Free Broad Spectrum SPF 20

 2. Laura Mercier, Oil Free Broad Spectrum SPF 20
 3. Moisture Surge Renkli Nemlendirici SPF 15
 4. Nivea Q10 Plus Kırışık Karşıtı Renkli Nemlendirici Gündüz Gkf15
 • Peeling İle Ölü Derileri Yok Edin

Sürekli bilgisayar kullanıyorsanız veya çalıştığınız ofisinizde dirseklerinizi bir yere sürtmekten bu bölgelerde kararma ve sertleşme görülür. Bu sıkıntılar sizin de başınıza geliyorsa peeling yöntemi ile bu sıkıntılarda kurtulabilirsiniz. Peeling sonrası nemlendirici ile o bölgeyi eski görünümüne ve hassasiyetine kavuşturabilirsiniz.

 • Ciltteki Lekelerden Kurtulun

Yaz aylarında tatilde güneşlenip bronz bir tene sahip oldunuz. Ama şimdi de cildinizde lekeler mi kaldı? Maske ve kremleri düzenli olarak kullanmanız dahilinde bu lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

 • Cilt Maskeleri

5 Günde bir yapacağınız maskeler cildinizi çok daha güzel gösterecektir. Cildinizde daha bir parlak görünüm istiyorsanız maskeler şart.

Kış Gelmeden Cildinizin Bakımını Yapın

 

 • Ayakkabı İçerisinde Kalan Ayaklara Dikkat

Yaz aylarına nazaran kış aylarında ayaklarınıza daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Ayakkabı içerisinde gün boyu hava almadan duran ayaklarınıza gerekli bakımı göstermelisiniz. Düşündüğünüz kadar zor bir yöntem değil. Ayağınıza pudra sürün bu onları koruyacaktır.

 • Saçlarınızı Destekleyin

Saçlar bizi dışarıdan bakıldığında güzel kılan en büyük faktörlerden birisidir. Onun için saçlara istediği önemi vermeliyiz. Eğer ki saçlarınız yıpranmış vaziyetteyse istedikleri özeni vermenin zamanı gelmiş demektir. Bunun için saç bakım maskelerini tercih edebilirsiniz. Böylece saçlarınız daha güzel görünüme kavuşacaktır.

 • Vücudunuza Sürprizler Yapın

Küvetinizi su ile doldurun ve içine özel losyonlar dökerek güzel kokulara büründürün. Böylece vücudunuz rahatlayacaktır ve ona istediğini vermiş olacaksınız.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın