Duş Sonrası Vücut Losyonunun Kullanımı

Cildimiz en fazla ihmal ettiğimiz organımızdır. Aynı zamana dış faktörlerden etkilenerek olumsuzluklara en çok maruz kalan organımızdır. Cildin canlı gözükmesi için ve sağlıklı olabilmesi için neme ihtiyacı vardır. Losyon kullanımı bu bakımdan önemlidir. Çünkü vücudun kuruluk ve nem oranını dengeler.Kurumaya başlayan ciltler neme ihtiyaç duyar.Bu durumda nem dengesini sağlamak için losyonlara ihtiyaç duyarız.Vücut losyonları içermiş olduğu özel maddeler sayesinde cilde ipeksi bir yumuşaklık ve canlılık kazandırır.

Vücut losyonu duş aldıktan sonra ve dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Yapılan masaj vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Losyonun ıslak cilde uygulanmaması gerekir. Losyonun maksimum düzeyde etkili olabilmesi için vücudun tam olarak kurulanması gerekmektedir. Cildinizde kuru olan bölgelere daha sık bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca vücut losyonlarının vücut tipine uygun olması gerekir. Alerjik reaksiyonlar gösteren vücut losyonlarından uzak durulmalıdır. Aksi takdirde olumsuzluklarla başa çıkmanız zor bir vaziyet alacaktır. Bu noktada önlem olması açısından vücut tipi iyi tanınmalıdır. Losyonlar vücudun ihtiyaçların göre farklılık göstermektedir. Bu durumda vücudun ihtiyacının iyi tespit edilmesi gerekir. Vücut losyonları el ve yüz nemini dengelemek için uygun bir nitelik taşımaz. Bu nedenle yalnızca vücut için kullanılmalıdır. Vücut losyonları tüm ciltlere uygun niteliklerle satılabilmektedir.

Fakat bazı farklı ve özel cilt tipleri vardır. Bu cilt tipleri için farklı vücut losyonları bulunmaktadır. Normal, kuru ve aşırı kuru ciltler için farklı losyonlar bulunmaktadır. Vücut losyonları akıcı ve akışkan özellikte olmaktadır. Bu özellikleri bakımından vücutta kolayca emilerek yapışıklık hissi vermez. Kullandığınız ürünlerin kalitesi de önem teşkil etmektedir. Vücudunuza iyi gelmeyen bir losyonu markası ne olursa olsun kullanmamanız gerekir. Duş sonrası cilt bakımının göz ardı edilmemesi gerekir. Cildinize hak ettiği değeri verin.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın