Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Erkek ya da kadın fark etmeksizin her insan bir takım estetik kaygılar barındırmaktadır. Fakat kadınların bu kaygıları daha çabuk gün yüzüne çıkmaktadır. Genellikle cerrahi işlemlerle son verilen bu kaygılar son zamanlarda ameliyatsız da giderilebilmektedir.

Ameliyatsız Estetik Uygulaması Nedir?

Genel anestezi alıp ameliyat masasına yatmaktan korkan insanlar ameliyatsız estetiklere yönelmektedir. Bu uygulamalar her estetik operasyon için geçerli olmasa da birçok alanda kullanılmaktadır. Belli başlı cerrahi yöntemler kullanılmadan estetik algıyı oluşturmak anlamına gelmektedir.

Bir örnekle anlatılmak gerekirse alnındaki kırışıklıklardan şikâyetçi bir birey için en kesin çözüm gerdirme ameliyatlarıdır. İşinde uzman estetik cerrahlar tarafından yapılan yüz gerdirme operasyonları kalıcı sonuçlar vermektedir. Fakat bu problemden şikâyetçi kişiler gerdirme ameliyatları yerine bir ya da birkaç seanslık botoks tedavisi ile de kırışıklıklarına veda edebilirler. Bu işlemin ameliyattan farkı belli aralıklarla yinelenmesi gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri ise dudak dolgularıdır. Lokal anestezi verilerek çok kısa zamanda gerçekleşen bu işlem hem acısızdır hem de kolay sonuçlanmaktadır. Üstelik dolgu sadece dudaklarda değil yanaklarda da oldukça işe yarayan bir işlemdir. Bu sebeplerden ötürü dermal dolgular ameliyatlı işlemlerin yerini almıştır.

Sarkık kaşlar ya da düşük göz kapaklarının tedavileri de ameliyatsız işlemler ile gerçekleşebilmektedir. Düşük göz kapağı tedavisinde bölge lokalanestezik bir kremle uyuşturulmaktadır. Daha sonra bu iş için üretilen teknolojik aletler ile bölgeye müdahale edilmektedir. Göz kapağına verilen ısı sayesinde düşük olan kısım bölümler halinde yok olmaktadır. Oldukça kolay işlemler arasında gösterilen bu tedavi yönteminden sonra kişiler günlük hayatlarına dönebilmektedir. Sadede birkaç gün kimyasal makyaj ürünlerinden kaçınmaları gerekmektedir. Bu tür küçük işlemlerin genç yaştaki bireylerce tercih edildiği bilinmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın